Inspiracje Moniki

Przemyślenia i inspiracje

Social Navigation

Jak naprawić uszkodzoną rurę ciepłej wody w ścianie

Dom

Jak naprawić wodociągową linię wodociągową
Jak naprawić pęknięte dwucalowe plastikowe rury w spa
DIY fontanna wiadro i kran
Jak naprawić luźne rury za ścianą, która grzechota
Jak zainstalować odpowietrznik liniowy w zlewie kuchennym
Kiedy rura z ciepłą wodą w ścianie zaczyna przeciekać, może to powodować kilka problemów. Wyciek marnuje wodę, marnuje energię, ponieważ wycieka gorąca woda i może spowodować uszkodzenie domu. Naprawienie wycieku jest dość łatwe, ale znalezienie go może zająć trochę czasu, ponieważ wyciek jest najprawdopodobniej gdzieś nad płytą gipsowo-kartonową, która została uszkodzona przez wyciekającą wodę. Samodzielne wykonanie tej naprawy zamiast wezwania hydraulika może zaoszczędzić pieniądze. Jeżeli jednak sobie nie poradzimy, to hydraulik Ursus nam pomże.

1
Znajdź wyciek w ścianie. Zacznij od sprawdzenia, gdzie płyta gipsowo-kartonowa jest uszkodzona przez nieszczelną rurę. Plamy z wody, bulgocząca farba i pleśń to oznaki zniszczonej przez wodę płyty gipsowej. Wytnij fragmenty uszkodzonej płyty gipsowo-kartonowej piłą do płyt kartonowo-gipsowych. Zapewnia to dostęp do rury podczas demontażu uszkodzonej płyty gipsowo-kartonowej, którą i tak trzeba wymienić.

2
Przytrzymaj ręcznik papierowy, serwetkę lub kawałek papieru toaletowego na rurze nad złączem nad najbliższą złączką, która przecieka. Jeśli rura jest sucha, przeciek występuje na złączce. Jeśli rura jest mokra nad złączką, sięgnij do ściany tak daleko, jak to możliwe, suchą prześcieradłem. Owiń arkusz wokół rury. Jeśli jest sucho, przesuń prześcieradło w dół rury, aż poczujesz wodę. To jest przeciek. Jeśli wyciek jest większy, wytnij kolejny otwór w ścianie na tyle duży, aby dotrzeć do ostatniego odcinka rury, którego możesz dotknąć nad złączką. Być może będziesz musiał powtórzyć ten krok na drugim piętrze domu, jeśli tam znajduje się wyciek.

3
Zakręć zawór na rurze wylotowej ciepłej wody, która przesyła gorącą wodę z podgrzewacza wody przez resztę domu. Otwórz wszystkie krany z ciepłą wodą, aby ciepła woda spłynęła z rur.

4
Przeciąć rurę około 1 cala poniżej wycieku za pomocą obcinaka do rur. Umieść obcinak do rur na rurze i dokręć śrubę. Obróć obcinak do rur kilka razy wokół rury. Zatrzymaj się, aby dokręcić śrubę i ponownie ją obróć. Powtarzaj to, aż przecinasz rurę.

5
Umieść pojemnik w ścianie pod przecięciem wykonanym w rurze, aby złapać wyciekającą wodę. Idealnie byłoby użyć do tego wiadra, ale wiadro prawdopodobnie nie zmieści się w otworze. Odciągnij górną część rury od dolnej, aby spuścić pozostałą wodę do pojemnika.

6
Usuń wszelką wodę z dolnej części rury za pomocą odkurzacza do czyszczenia na mokro i sucho. Niech rura dobrze wyschnie. Nie można lutować rur, gdy są wypełnione wodą lub mokre.

7
Odetnij rurę 1 cal nad wyciekiem za pomocą obcinaka do rur.

8
Wyczyść wnętrze rur za pomocą drucianej szczotki. Wyczyść zewnętrzną stronę rur szmerglową szmatką. Posmaruj topnikiem oczyszczone powierzchnie. Topnik to substancja chemiczna, która czyści powierzchnię rury i pozwala lutowi lepiej przylegać do miedzi.

9
Wsuń miedzianą tuleję naprawczą na dwie sekcje rury, ustawiając ją tak, aby około 1/2 cala na każdym końcu rury była zakryta tuleją. Owiń taśmę wokół złącza w górnej części rury, aby utrzymać tuleję na miejscu podczas lutowania dolnej części.

10
Przylutuj dolne złącze tulei naprawczej. Podgrzej jedną stronę rury, przyciskając do niej palnik i umieść drut lutowniczy na złączu po drugiej stronie. Pozwól lutowi stopić się i wypełnić złącze. Podczas lutowania nosić okulary ochronne i rękawice. Pozwól lutowi ostygnąć przez 10 minut. Jeśli wyciek występuje na złączce, przylutuj połączenia między rurą a złączką. Tak doradził mi doświadczony hydraulik Białołęka.

11
Usuń taśmę z górnego złącza i przylutuj razem rurę i górną część tulei. Pozwól rurce ostygnąć przez 10 minut. Ponownie włącz dopływ ciepłej wody i sprawdź, czy nie ma wycieków. W razie potrzeby dodaj więcej lutu do połączeń. Pozwól gorącej wodzie przepływać przez wszystkie otwarte krany z ciepłą wodą w Twoim domu, aby usunąć powietrze z rur przez około 5 minut, a następnie zakręć krany.

12
Zaatakuj ścianę w miejscu usunięcia płyty gipsowo-kartonowej.


monika

Mam na imię Monika. Lubię pisać. Masz pytania pisz moniqaa1991@gmail.com