Inspiracje Moniki

Przemyślenia i inspiracje

Social Navigation

JAK NAPRAWIĆ PĘKNIĘTĄ RURĘ POD DOMEM

Dom

Przeprowadzki do i z wynajmowanych nieruchomości stanowią większość przenoszonych domów, przy czym średnio od czterech do sześciu przeprowadzanych jest w wyniku zakupu nowego domu. I chociaż przed zakupem szkodników i inspekcje budynków są na porządku dziennym, niewiele osób myśli o inspekcji sieci rurociągów często zakopanych pod betonową płytą podtrzymującą ich nowy dom.

Nawet jeśli mieszkasz w domu od lat, niezwykle ważna sieć rur wodociągowych i drenażowych, które zapewniają funkcjonowanie zamku, może z czasem zostać zablokowana lub pęknięta i zacząć przeciekać. Konsekwencje pęknięcia rury wodociągowej pod domem mogą być niezwykle szkodliwe dla fundamentów i integralności konstrukcyjnej budynku, jeśli naprawy nie zostaną podjęte szybko.

W tym artykule znajdziesz sposoby ustalenia, czy pod Twoim domem może dojść do wycieku wody, pierwsze kroki, jakie należy podjąć w przypadku wykrycia takiego wycieku, oraz szczegółowe informacje na temat najczęstszych strategii naprawczych.

Więc postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak naprawić pękniętą rurę pod domem.

CO TO JEST WYCIEK PŁYTY?

Wyciek płyty jest terminem branżowym określającym wyciek w rurociągu wodnym poniżej betonowej podłogi domu i może wystąpić w domach i budynkach w każdym wieku. Uszkodzone rury wodociągowe pod Twoim domem mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia fundamentów, a ich naprawa kosztuje dziesiątki tysięcy dolarów. Rozległość szkód może być spotęgowana przez niektóre rodzaje gleb (gleby ekspansywne), które pochłaniają większe ilości wody i rozszerzają się, często powodując podnoszenie się i pękanie płyt (zobacz nasz artykuł Najlepsze sposoby naprawy rur kanalizacyjnych i zapadniętych drenów pod płytami ) .

Im szybciej wykrywa się i naprawia wyciek wody podziemnej lub kanalizacji, tym niższy może być ostateczny koszt, więc świadomość wczesnych oznak wycieku płyty może uchronić właścicieli domów przed potencjalnie katastrofalnymi konsekwencjami.

9 OZNAKI WYCIEKU WODY POD DOMEM

Podczas gdy wycieki wody pod płytami domów są bardzo dobre w utrzymywaniu się w ukryciu przed niewprawnym okiem, wiedza, na co zwrócić uwagę i regularne sprawdzanie, może pomóc w opanowaniu rzeczy, zanim wyrządzą one zbyt duże szkody. Opis znajdziecie na stronie http://hydraulik.krakow.pl/.

Wczesne i typowe oznaki wycieku płyty to:

 

Mokre obszary trawy obok ścian zewnętrznych domu
Mokre lub wilgotne plamy na dywanie lub wilgoć na wewnętrznej podłodze
Pleśń lub pleśń pod dywanami, dywanami lub u podstawy zasłon
Zapach stęchlizny w niektórych pomieszczeniach
Dźwięk biegnącej lub pędzącej wody, nawet gdy wszystkie odpływy są wyłączone (być może będziesz musiał zejść i przyłożyć ucho do podłogi, aby usłyszeć taki wyciek, który wskazuje na wyciek w rurach wchodzących do domu)
Ciepłe miejsca na podłodze (chodź po podłodze bez butów i skarpet w przewodzie od systemu ciepłej wody do odpowiednich wylotów, ponieważ może to wskazywać na wyciek w rurze z ciepłą wodą)
Niewyjaśniony wzrost rachunków za wodę
Niskie ciśnienie wody
Rosnąca wilgoć na ścianach, gdy nie było znacznego deszczu
Jeśli nie ma żadnych widocznych oznak, ale nadal podejrzewasz, że pod płytą są uszkodzone lub nieszczelne rury wodne, możesz po prostu wyłączyć wszystkie odpływy wody (w tym pralki, zmywarki, toalety i krany), a następnie odczytać wodomierz ( zwykle znajduje się na przedniej granicy Twojej nieruchomości).

Po 15 minutach nieużywania przejdź ponownie i sprawdź miernik. Jeśli liczba wzrosła, woda jest zużywana i wycieka z rur, więc tracisz (płacisz) wodę, której nie używasz.

BARDZIEJ POWAŻNE OZNAKI USZKODZENIA KONSTRUKCJI SPOWODOWANE WYCIEKAMI WODY POD PŁYTAMI

Wycieki przewodów kanalizacyjnych mogą być nieco trudniejsze do wykrycia, ale mogą być równie szkodliwe, szczególnie na obszarach o rozległej glebie. Gleby ekspansywne zawierają minerały, które pochłaniają wodę (na przykład gleby gliniaste), co może zwiększyć objętość gleby nawet o dziesięć procent, dlatego przecieki kanalizacyjne pod płytami mogą być tak poważne.

Jeśli przecieki z płyt występują od jakiegoś czasu lub Twoja nieruchomość znajduje się na rozległej ziemi, niektóre z bardziej złowieszczych znaków, na które należy zwrócić uwagę, to:

pęknięcia w ścianach wychodzące z podłogi, pęknięcia w płytkach lub posadzce betonowej
podniesione (w kształcie kopuły) obszary podłogi
wypaczone deski drewniane.
Te oznaki wskazują, że nastąpiło znaczne uszkodzenie fundamentów domu i przed przystąpieniem do naprawy należy zasięgnąć porady profesjonalnego budowniczego lub inżyniera, znajdziesz go na stronie http://hydraulik-krk.pl/.

CO ZROBIĆ, JEŚLI MASZ CIEKNĄCĄ RURĘ POD DOMEM

Gdy upewnisz się, że doszło do wycieku, możesz podjąć kilka prostych kroków.

1. USTAL MIEJSCE WYCIEKU
Pierwszym krokiem jest ustalenie, gdzie zlokalizowane są wycieki. Jeśli zobaczysz lub usłyszysz wodę w jednej konkretnej części podłogi, możesz zgadnąć, ale nie ma gwarancji, że rura będzie znajdować się tuż pod mokrą plamą, którą zauważyłeś na dywanie. Woda jest znana z gromadzenia się w pustych lub nisko położonych jamach, więc faktyczne pęknięcie lub pęknięcie może znajdować się w pewnej odległości. Nie będziesz popularny, jeśli zapewnisz żonę, że możesz samodzielnie naprawić rurę i pociąć beton w jej nowej podłodze w łazience tylko po to, aby odkryć, że woda wypływa z nieszczelnego złącza znajdującego się dwa metry wzdłuż linii.

Znalezienie dokładnej lokalizacji przeciekających rur pod płytą domu zwykle wymaga pomocy specjalisty posiadającego specjalistyczne urządzenia podsłuchowe, kamery CCTV i inny sprzęt do wykrywania wycieków. Aby wykryć wycieki w małych rurkach, które doprowadzają wodę pod ciśnieniem do domu, często woda jest wyłączana, a do przewodów pompowane jest powietrze, aby wypchnąć pozostałą wodę. Pozwala to hydraulikowi nasłuchiwać wydostawania się powietrza z uszkodzonej rury.

2. UZBRÓJ SIĘ W LICZNE CYTATY I INFORMACJE
Po potwierdzeniu obecności i lokalizacji wycieku kolejnym krokiem jest naprawa. Jeśli wyciek znajduje się poza obwodem płyty lub blisko krawędzi, a wiesz trochę o podstawowej hydraulice DIY, możesz mieć szczęście, że będziesz w stanie dotrzeć i naprawić samodzielnie bez większych problemów.

Ale jeśli wyciek jest głęboko pod płytą domu, najlepiej rozważyć profesjonalną naprawę, aby zapewnić integralność strukturalną i ochronę ubezpieczeniową domu. Powinieneś otrzymać szereg ofert od różnych typów naprawiaczy rur i powinieneś zadać każdemu z nich jak najwięcej pytań, aby mogli doradzić w sprawie zalet i wad ich konkretnej strategii naprawy w odniesieniu do twojego konkretnego zadania.

Podobnie jak lekarze, chociaż wszyscy hydraulicy znają podstawy, nie wszyscy są ekspertami w dziedzinie hydrauliki. Niektórzy specjalizują się w nowych budynkach, inni w systemach zaopatrzenia w wodę, inni koncentrują się na instalacjach gazowych lub pokryciach dachowych, a niektórzy zajmują się usługami mechanicznymi. Jeśli więc chcesz naprawić rury spustowe pod płytą domu, potrzebujesz czegoś więcej niż tylko zwykłego, wszechstronnego hydraulika, który może poradzić sobie z podobnymi przeciekami pod płytą tylko kilka razy w roku. Musisz mieć do czynienia z handlowcami o ugruntowanej reputacji jako eksperci w takich kwestiach, jak relining rur, drenaż i czyszczenie rur pod płytami.

Kiedy rozmawiasz z każdą z osób cytujących pracę, wybierz ich mózg o możliwych opcjach. Na przykład, jeśli handlowiec cytujący jest specjalistą w metodach reliningu CIPP, zapytaj go, czy tradycyjne wykopy i wymiana mogą być dla Ciebie lepsze, a jeśli nie, to dlaczego. W ten sposób usłyszysz wszystkie potencjalne negatywy każdej strategii, co pozwoli ci zadawać lepsze pytania i podejmować bardziej przemyślaną ostateczną decyzję. Gdy masz już wszystkie informacje i opcje, możesz zastanowić się, która strategia naprawy jest dla Ciebie najlepsza.

3. WYBIERZ NAJLEPSZĄ STRATEGIĘ NAPRAWY DLA TWOJEJ SYTUACJI
Nie ma jednej, najlepszej dla wszystkich opcji naprawy rur pod płytą. Jeśli masz dom wakacyjny na plaży, możesz na przykład spędzać czas w nim przez miesiąc lub jeśli rozważałeś już kompletny remont kuchni i łazienki, wtedy wykopanie i wymiana wszystkich rur wodociągowych i kanalizacyjnych może nie być być taką złą rzeczą. Uważnie rozważ wszystko, czego się nauczyłeś, biorąc pod uwagę wszystkie dodatkowe koszty związane z takimi rzeczami, jak tymczasowe zakwaterowanie, którego możesz potrzebować, konieczność kupowania na wynos na dwa tygodnie lub ponownego układania drogich nowych płytek podłogowych, które prawdopodobnie wybierze twoja żona. I nie zapomnij wziąć pod uwagę mniej namacalnych elementów, takich jak radość z mieszkania z teściową przez miesiąc. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek, gdy zsumujesz całkowite koszty po wykonaniu pracy.

W następnej sekcji określamy najczęściej stosowane strategie mocowania pękniętych rur pod domem.

GŁÓWNE METODY NAPRAWY PĘKNIĘTYCH RUR POD PŁYTAMI DOMOWYMI
Istnieją trzy główne podejścia do naprawy przeciekających kanalizacji pod płytami domów. Powinieneś upewnić się, że uzyskałeś inspekcję / ofertę od co najmniej jednego specjalisty z każdego obszaru.

Technicy Nuflow przeprowadzający kontrolę CCTV pękniętej rury spustowej pod domem.

Te podejścia to:

wymiana pękniętych rur poprzez przecięcie płyty, wykopanie brudu i uszkodzonych rur, zainstalowanie nowych rur i połączeń, a następnie przywrócenie betonowej płyty i podłogi
przekierowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej na zewnątrz płyty domu
relining pękniętych rur za pomocą zaawansowanych kompozytów kompozytowych i włókien CIPP, które są utwardzane, tworząc mocną, nową, odporną na pęknięcia rurę wewnątrz starej rury bez konieczności wykonywania wykopów.
Wybór odpowiedniej strategii naprawy rur do twojej sytuacji może potencjalnie zaoszczędzić tysiące  w dłuższej perspektywie. W zależności od konkretnych okoliczności, niektóre z tych alternatyw mogą być zaskakująco przystępne cenowo i mogą zaoszczędzić znaczną ilość stresu, zakłóceń i niedogodności dla właścicieli nieruchomości.

Pełne wyjaśnienie zalet i wad każdej z tych strategii można znaleźć w naszym artykule towarzyszącym: Najlepsze sposoby naprawy rur kanalizacyjnych i zapadniętych drenów pod płytami.

 


monika

Mam na imię Monika. Lubię pisać. Masz pytania pisz moniqaa1991@gmail.com