Inspiracje Moniki

Przemyślenia i inspiracje

Social Navigation

3 sposoby, aby trzymać się swojego domowego programu fizjoterapii

Medycyna

Jeśli jesteś jak większość pacjentów fizjoterapeutów, masz program domowy, którego Twój fizjoterapeuta oczekuje od Ciebie. Chociaż wymaga to wytrwałości, poświęcenia i czasu, program domowy jest niezbędny do osiągnięcia Twoich celów terapeutycznych.

 

Pomimo znaczenia programu domowego, tylko około 35 procent pacjentów fizjoterapeutów stosuje je . Czy ty?

 

Czy powrót do zdrowia należy do pacjenta czy fizjoterapeuty?

Niektórzy błędnie zakładają, że ich powrót do zdrowia zależy od fizjoterapeuty. Nie o to chodzi! Fizjoterapeuta może Cię widzieć od raz w tygodniu do kilku razy w tygodniu, w zależności od rodzaju i ciężkości obrażeń. To po prostu za mało czasu, aby przywrócić Twojemu organizmowi sprawność, poprawią ją specjaliści z Fizjoarena Warszawa. Tylko wtedy, gdy wykonujesz przypisane ćwiczenia w domu ORAZ konsekwentnie uczestniczysz w sesjach terapeutycznych, odzyskasz zdrowie.

 

Fizjoterapia wymaga pracy. A jeśli zaniedbujesz swój program domowy, możesz zbierać tylko nędzne rezultaty. Z drugiej strony ścisłe przestrzeganie programu prawdopodobnie przyniesie znaczne korzyści zdrowotne. Wybór nalezy do ciebie.

 

Jak dać swojemu domowemu programowi fizjoterapii wszystko, co masz?

Zanim zrezygnujesz (lub zrezygnujesz) z domowego programu fizjoterapii…

 

  1. Przypomnij sobie swoje cele – Dlaczego zdecydowałeś się na fizjoterapię? Może miałeś ból pleców, który przeszkadzał Ci w pracy lub uniemożliwiał odebranie wnuków. A może chciałeś w pełni wyzdrowieć po operacji kolana lub biodra. Niezależnie od powodów, przypomnij sobie, dlaczego rozpocząłeś fizjoterapię. Jeśli chcesz NAPRAWDĘ się zachęcić, wydrukuj zdjęcia, które przypominają Ci o Twoich celach fizjoterapeutycznych i przyklej je w miejscu, gdzie będziesz je codziennie widzieć.

 

  1. Szukaj, aż znajdziesz „tego jedynego” – Ludzie, których celem jest spotkanie miłości swojego życia, nie zadowolą się byle kim. Nie, spotykają się, dopóki nie spotkają „tego jedynego”. Podobnie osoby, które mają na celu odzyskanie zdrowia poprzez fizjoterapię, również muszą szukać odpowiedniego fizjoterapeuty, „tego, z którym będą klikać i będą rozliczać się z programu domowego i udziału w terapii. Jeśli jesteś niezadowolony ze swojego obecnego fizjoterapeuty, poinformuj go grzecznie i poproś o skierowanie do innego specjalisty.

 

  1. Zarezerwuj czas na swój program – Większość ludzi rezygnuje z domowego programu fizjoterapii, ponieważ twierdzą, że nie mają na to czasu. Czy słyszałeś kiedyś powiedzenie: „Masz czas na to, na co masz czas”? Jest w tym dużo prawdy. Łatwo jest znaleźć czas na rzeczy, które lubimy robić, ale to inna historia, jeśli chodzi o czynności, które są wyzwaniem, jednym z częstych urazów jest łokieć golfisty. Możesz mieć łatwiejszą podróż z programem domowym, jeśli zarezerwujesz czas na początku dnia, aby go poświęcić.

 

Na marginesie, jeśli konsekwentnie unikasz programu domowego, może to być dla Ciebie zbyt męczące. Jeśli tak jest, POWIEDZ swojemu fizjoterapeucie, że Twój program domowy jest zbyt trudny. On lub ona może go zmodyfikować do poziomu trudności, który jest dla Ciebie rozsądny.

 

Czy jesteś sukces z programem domowym fizjoterapii? Jeśli tak, chcielibyśmy usłyszeć, jak zachęciłeś się i utrzymałeś kurs. Zostaw komentarz w sekcji poniżej!


monika

Mam na imię Monika. Lubię pisać. Masz pytania pisz moniqaa1991@gmail.com