Inspiracje Moniki

Przemyślenia i inspiracje

Social Navigation

10 objawów uszkodzenia rury kanalizacyjnej

Dom

Domy  doświadczają dużej fali problemów z żeliwnymi rurami kanalizacyjnymi z powodu 25-35-letniej żywotności rur żeliwnych. Jeśli twoje żeliwne rury kanalizacyjne mają co najmniej 25 lat, mogą w każdej chwili ulec awarii. Twoje linie drenażowe mogą już zostać uszkodzone przez wtargnięcie korzenia drzewa, pęknięcia, kanały lub nierówne połączenia, zanim wystąpi całkowita awaria linii kanalizacyjnej. Nie pozwól, aby Twoja instalacja hydrauliczna doszła do punktu, w którym zawiedzie! Naprawa uszkodzonej lub zawalonej linii kanalizacji sanitarnej będzie kosztować znacznie więcej niż proaktywna konserwacja i naprawy. W tym artykule podkreślono 10 charakterystycznych objawów, które wskazują, że Twoja linia kanalizacyjna ulega pogorszeniu i prawdopodobnie jest zepsuta.

1) Przestoje i kopie zapasowe kanałów

Zapasy kanalizacji sanitarnej zwykle występują w najniższym otwartym odpływie. Zapas ścieków jest zwykle spowodowany zablokowaniem gdzieś w linii. Jeśli za każdym razem, gdy spłukujesz lub spuszczasz wodę do zlewu lub odpływu wanny, wystąpi cofanie się wody, problem prawdopodobnie dotyczy głównej linii kanalizacyjnej, ponieważ wszystkie odpływy opierają się na prawidłowej linii kanalizacyjnej. Jeśli jednak kopie zapasowe są ograniczone tylko do jednego odpływu, problem prawdopodobnie dotyczy tego odpływu, tak podpowiada hydraulik Mokotów.

Regularne kopie zapasowe mogą być objawem zerwania lub niszczenia przewodów kanalizacyjnych
Jeśli regularnie występują kopie zapasowe lub blokady, nawet po wyczyszczeniu rur, może to oznaczać podstawowy problem, taki jak wtargnięcie korzenia drzewa, kanały, pęknięcia przepuszczające otaczającą glebę lub nieprawidłowe połączenie rur. Problemy te można wykryć, przeprowadzając inspekcję wideo kanałów.

2) Zapach gazu kanalizacyjnego

Jeśli czujesz zapach gazu ściekowego w domu lub budynku lub wokół niego, jest to sygnał ostrzegawczy, że gdzieś w twoim systemie kanalizacyjnym jest pęknięcie. Kanalizacja sanitarna powinna być szczelna wszędzie, z wyjątkiem kominów wentylacyjnych na dachu, które umożliwiają spływanie ścieków w dół. Oznacza to, że nigdy nie powinieneś czuć zapachu kanalizacji, chyba że w twoich przewodach kanalizacyjnych jest pęknięcie lub otwór.

3) Problem z pleśnią

Oprócz zapachu kanalizacji rozwój pleśni może być również oznaką przerwania przewodów kanalizacyjnych za ścianami. Istnieją pleśnie, które do rozpoczęcia wzrostu potrzebują jedynie wilgotności wyższej niż 55%. Biorąc to pod uwagę, pęknięta rura kanalizacyjna za ścianą może spowodować wzrost poziomu wilgotności do punktu odpowiedniego do pojawienia się problemu z pleśnią. Jeśli zauważysz wzrost pleśni w domu, któremu towarzyszy zapach ścieków, prawdopodobnie masz przerwę w rurach kanalizacyjnych.

4) Powolny drenaż

Powolny odpływ może być objawem tworzenia się blokady, która ostatecznie doprowadzi do cofania się ścieków. Jeśli twoja toaleta, wanna lub umywalka powoli opróżniają się nawet po próbach oczyszczenia linii, możesz mieć problemy, takie jak wtargnięcie korzenia drzewa, kanały lub pęknięcia, o których wspomniano powyżej na początkowych etapach.

Uwaga: Uważaj na chemiczne środki do czyszczenia odpływów, aby rozwiązać problem powolnego odpływu lub blokady. Ponieważ chemikalia osadzają się w rurze, trawią żeliwo i/lub PCV.

5) Dodatkowe zielone i bujne łaty w trawie

Dostrzeżenie dodatkowej zielonej i bujnej trawy na podwórku może być spowodowane wyciekiem ścieków pod ziemią. Ponieważ ścieki działają jak nawóz dla roślinności, wyciek z głównej linii do otaczającej gleby zapewni otaczającej trawie dodatkowe składniki odżywcze, które zapewnią bujny i bardziej zielony wygląd.

6) Wcięcie w trawniku lub pod brukiem

Innym objawem zerwania przewodu kanalizacyjnego jest wgniecenie na trawniku lub pod kostką brukową. Pęknięty główny przewód kanalizacyjny, który stale nasyca ziemię, może spowodować rozproszenie gleby. Może to spowodować, że trawnik utworzy wgłębienie lub zagłębienie powyżej miejsca, w którym biegnie główny przewód kanalizacyjny, w razie problemów wymieni go hydraulik Wola.

7) Pęknięcia fundamentu, osiadania i zapadliska

Wyciek z kanalizacji powoduje problemy z fundamentami
Bardziej ekstremalne objawy pogorszenia się stanu rur kanalizacyjnych obejmują problemy z fundamentem, takie jak pęknięcia w płycie fundamentowej, osiadanie fundamentu, a w niektórych przypadkach zapadlisko .

Jeśli w głównej linii biegnącej pod Twoją płytą pojawi się nieszczelność, która nie jest leczona przez dłuższy czas, pod fundamentem lub na podwórku może powstać pustka. Może to prowadzić do problemów z fundamentami, takich jak pęknięcia w fundamencie, osiedlenie domu lub budynku, a potencjalnie nawet zapadlisko.

Jeśli Twój dom lub budynek nie znajduje się na palach i zauważysz którykolwiek z wyżej wymienionych problemów związanych z fundamentami, przyczyną może być zepsuta i nieszczelna główna linia kanalizacyjna i powinieneś natychmiast wezwać specjalistę od naprawy fundamentów.

 

8) Gromadzenie odpadów gnilnych na podwórku

Oczywistym znakiem, że możesz mieć uszkodzoną rurę kanalizacyjną, jest gromadzenie się septycznych ścieków na twoim podwórku. Problemem może być uszkodzony szambo, zatkane pola odpływowe lub pęknięta linia główna. Często obszar problemowy znajduje się bezpośrednio pod kałużą wody ściekowej.

9) Problem z gryzoniem

Wierz lub nie, ale problem z gryzoniem może być oznaką przerwy w twoich liniach kanalizacyjnych. Szczury żyją w kanałach i mogą przedostać się z twojego miasta/głównej linii do rur biegnących za twoimi murami. Przeciętny szczur może przecisnąć się przez szczelinę lub otwór w twojej kanalizacji sanitarnej wielkości jednej czwartej (około 3/4 cala) i zaprosić się na obiad.

Gryzonie w przydomowych liniach kanalizacyjnych

Gryzonie są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się wielu zagrażających życiu chorób, w tym dżumy i gorączki krwotocznej. Niektóre choroby mogą być przenoszone po prostu przez wdychanie kurzu skażonego moczem lub odchodami szczura, a także poprzez bezpośrednie ugryzienie przez zarażonego gryzonia.

Jeśli masz uporczywy problem z gryzoniami, którego taktyka zwalczania szkodników nie jest w stanie rozwiązać, spróbuj przeprowadzić inspekcję wideo swojego systemu kanalizacyjnego, aby sprawdzić, czy masz jakiekolwiek możliwe punkty wejścia dla gryzoni.

10) Inwazja owadów

Inwazja owadów może być również objawem zerwania przewodu kanalizacyjnego. Owady, takie jak karaluchy, pluskwiaki palmetto i muchy ściekowe, znacznie łatwiej przedostają się przez szczeliny kanalizacji sanitarnej do domu niż szczury. Według jednej z publikacji, mały karaluch niemiecki może zmieścić się w szczelinie w twoich fajkach tak cienkiej, podczas gdy większy karaluch amerykański zmieści się w przestrzeni nie grubszej niż jedna czwarta!

Karaluchy mają wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia ludzkiego, ponieważ niektóre białka (zwane alergenami) znajdujące się w kale karaluchów, ślinie i częściach ciała mogą wywoływać reakcje alergiczne lub wywoływać objawy astmy, zwłaszcza u dzieci.

Regularne dzwonienie do firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników w celu pozbycia się owadów tymczasowo rozwiąże problem, jednak jeśli masz uszkodzoną linię kanalizacyjną, robaki nigdy nie przestaną wchodzić do twojego domu. Będziesz musiał zająć się ich punktem wejścia, który rzeczywiście może być przez pęknięcie w twoich liniach kanalizacyjnych.

 


monika

Mam na imię Monika. Lubię pisać. Masz pytania pisz moniqaa1991@gmail.com