Inspiracje Moniki

Przemyślenia i inspiracje

Social Navigation

Solarium – jak się opalać?

Uroda

Jeżeli w niedługim okresie czasu zamierzasz po raz pierwszy w Twoim życiu udać się do solarium, a masz wątpliwości dotyczące bezpiecznego opalania to z całą pewnością ten artykuł jest stworzony z myślą o takich ludziach jak Ty. Zawarłem w nim kilka istotnych faktów, które pozwolą zrozumieć Tobie jak w bezpieczny sposób można się opalać.

1. Czas opalania – powinien być on w głównej mierze uzależniony od Twojego fototypu. Pierwsza wizyta z reguły nie powinna przekraczać 5 minut. Długość kolejnych wizyt powinna być natomiast zawsze skonsultowana z osobą zatrudnioną w solarium, która przeszłą odpowiednie szkolenia.

2. Kosmetyki – bardzo istotną kwestią jest to aby podczas opalania zastosować specjalnie przeznaczone do tego kosmetyki. Chodzi to przede wszystkim o kosmetyki chroniące nasza skórę przed negatywnymi skutkami działania promieni UV oraz wszelkie specyfiki przyśpieszające proces opalania. Obecnie na polskim rynku solaryjnym gamę kosmetyków do opalania oferuje wiele firm.

3. Częstotliwość opalania – opalaj się z głową! Już od lat wiadomo, że optymalnym dla naszego zdrowia rozwiązaniem jest korzystanie z usług solarium maksymalnie 2-3 razy w przeciągu miesiącu. Podczas zaledwie tych kilku wizyt nasza skóra otrzyma wystarczającą ilość promieni UV do zmiany koloru oraz produkcji niezbędnej dla naszego organizmu witamy D. Częstsze wizyty w solarium mogą skutkować różnymi niebezpiecznymi skutkami ubocznymi takimi jak chociażby: poparzenia, zniszczenia skóry, a w niektórych nawet wypadkach powstawaniem czerniaków.


monika

Mam na imię Monika. Lubię pisać. Masz pytania pisz moniqaa1991@gmail.com