Inspiracje Moniki

Przemyślenia i inspiracje

Social Navigation

Kiedy Ciąża Obciąża Plecy

Medycyna

W wielu ciążach , szczególnie w pierwszych ciążach, odczuwa się podekscytowanie i oczekiwanie, że ciało zmieni się w oczywisty sposób – sposób, który mówi „Jestem w ciąży!” Fizyczna zmiana zaczyna się w momencie poczęcia i trwa długo po dostarczeniu nowego pakietu radości. Gdy macica rozszerza się do punktu, w którym nie można zaprzeczyć, że bułka w piekarniku, podniecenie, które było tak powszechne, może przygasnąć z powodu fizycznego obciążenia wynikającego ze zmian strukturalnych i postawy. Warto odwiedzić gabinet doktor.waw.pl i sprawdzić.

Ból pleców podczas ciąży

Ból pleców jest tak powszechną dolegliwością podczas ciąży, że kobiety na etapie planowania rodziny mogą się tego spodziewać. Oczekiwanie to jedno; planowanie to kolejne. Tutaj proponujemy kilka wskazówek, jak radzić sobie z fizycznymi zmianami ciąży w sposób, który wspiera silne i wygodne plecy.

Postawa

Uważaj na swoją postawę. Możesz mieć nienaganną postawę przed zajściem w ciążę, ale jak tylko twoje dziecko powiększy się, może się to zmienić. Większy brzuch ciągnie łuk grzbietu do przodu, kładąc większy nacisk na stawy krzyżowo-biodrowe i kręgosłupy dolnej części pleców. Aby zmniejszyć to obciążenie, naucz się rozluźniać ramiona do tyłu i rozluźniać stopy. Krzesła, na których siedzisz, powinny mieć dobre podparcie. W zależności od normalnego poziomu komfortu podczas ciąży możesz nosić ze sobą małą poduszkę z tyłu, aby uzyskać to wsparcie. Wreszcie, spanie boczne z poduszką między twoimi potrzebami zmniejsza nacisk na kręgosłup i mięśnie pleców.

Ćwicz

Ćwicz regularnie. Miesiące ciąży mogą wydawać się najmniej ważnym czasem na przemyślenie siły rdzenia. Ten czas w życiu jest jak darmowy karnet, aby uniknąć brzuszków i przysiadów! Chodzi o to, że wytrzymałość rdzenia ma kluczowe znaczenie dla wygodnego pleców. Nie mówimy, aby kontynuować trening brzucha; aby utrzymać aktywny tryb życia z chodzeniem, łagodnym treningiem siłowym.

Fizjoterapia

Pomyśl o terapii. Dla niektórych kobiet ból pleców staje się rozpraszającym problemem, gdy ich brzuch jest coraz większy. Ból nie powinien obniżać jakości życia i można go leczyć za pomocą odpowiednich terapii, jeśli to konieczne. Pomocne może być stosowanie ciepła lub cotygodniowy masaż prenatalny, podobnie jak kręgarz lub akupunktura zaznajomiony z odpowiednią opieką dla kobiet w ciąży.


monika

Mam na imię Monika. Lubię pisać. Masz pytania pisz moniqaa1991@gmail.com