Inspiracje Moniki

Przemyślenia i inspiracje

Social Navigation

Jak wygląda rehabilitacja

Medycyna

Po wypadku, przy poważnych, długotrwałych chorobach, po długim pobycie w szpitalu oraz w wielu innych sytuacjach potrzebujemy dobrej, sprawnej i szybko przeprowadzonej rehabilitacji. To od niej zależy czy wrócimy do pełnej sprawności lub też czy nasza kondycja się poprawi. Rehabilitację najczęściej zaczyna się po zakończeniu leczenia lub jeszcze w jego trakcie. Początku ćwiczeń i zabiegów nie należy odkładać na później, gdyż może mieć to wpływ na ich skuteczność jak mówi specjalista ze strony https://fizjoarena.pl/.

Rehabilitacja to zabiegi i ćwiczenia, których zadaniem jest przywrócenie pacjenta do pełnej sprawności. Rodzaj rehabilitacji zależy od tego, z jakim problemem czy dolegliwościami mieliśmy do czynienia. Inaczej rehabilituje się nogę po złamaniu, a inaczej osobę po rozległym udarze czy po ciężkim wypadku. Bardzo często rehabilitacją jednej osoby zajmuje się kilku różnych fizjoterapeutów i rehabilitantów. Dzięki wspólnemu działaniu mają oni możliwość uzyskania bardzo dobrych efektów. Najczęściej rehabilitacja polega na ćwiczeniach wykonywanych samodzielnie przez pacjenta lub przy pomocy rehabilitanta. W skład rehabilitacji wchodzą też przeróżne zabiegi fizjoterapeutyczne, lasery, prądy, krioterapie oraz wiele innych.

Skuteczność rehabilitacji w dużym stopniu jest uzależniona od tego, jak wcześnie ją rozpoczniemy i jakie jest nasze podejście do wykonywania ćwiczeń. Osoby, które są zniechęcone i nie chcą codziennie ćwiczyć osiągają dużo słabsze efekty niż pacjenci bardzo zmotywowani, którzy zdają sobie sprawę z tego, że tylko regularne zabiegi i ćwiczenia dadzą im możliwość powrotu do pełnej sprawności. Rehabilitować się można zarówno w ramach publicznej służby zdrowia, jak i prywatnie. Niestety, jeśli chodzi o publiczną rehabilitację, problemem jest długie oczekiwanie na terminy. Bardzo często termin rehabilitacji jest kilka miesięcy po urazie czy zakończeniu leczenia, czyli o wiele za późno. Jeśli chcemy szybko powrócić do sprawności i mieć pewność, że rehabilitacja przyniesie dobre efekty, warto jednak zainwestować w prywatne zabiegi czy spotkania z fizjoterapeutą. Jest to wydatek, który należy potraktować jako inwestycję w nasze zdrowie i pełną sprawność.


monika

Mam na imię Monika. Lubię pisać. Masz pytania pisz moniqaa1991@gmail.com